włoska restauracja bez glutenu Kraków

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród szerokich wariantów, które daje kuchnia europejska warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. włoskie jedzenie Kraków Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film