Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dziś kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras ginekolog

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, w następstwie tego również całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez specjalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jednak przede wszystkim też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje ogrom radości, ale też o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wobec tego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalistyczne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci kreowane są idealne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort oraz porządne samopoczucie, które ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.