Kraków – wzmocnienie komunikacji oraz transportu

Głównym z największych utrudnień w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze miasta są nie dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał przez wzrost liczby pojazdów na naszych ulicach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi rozpocząć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli poprawić wygodę mieszkańców a także usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych gmin, inwestycje komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo pieniędzy . Z ważniejszych inwestycji warto wymienić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, ale również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.