hydrolat z róży

Preparatynaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością stosowane, albowiem mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, pigmentów i szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz poprawnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa czy też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, gdyż hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Doskonale łagodzi cerę po depilacji bądź gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozpuszczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one wybitnie delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować wedle ukochanego zapachu bądź też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, ale oraz o przyrodę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.