co nowego w Krakowie?

Pośród wielu województw w Polsce, Kraków wybija się nie tylko w temacie kultury i akademickim, ale również na licznych innych obszarach. Staje się regionem przyjaznym do życia. Przekształcenia, jakie dotknęły miasto w ostatnich okresach dają poczucie, że miasto rzeczywiście idzie w górę.
Pożyteczne przekształcenia w Krakowie.
Co godnego pochwały wypracowano w trakcie ostatniego okresu? Wielość zmian i nowości inwestycyjnych jest duża. Mocno pomogły w tej materii środki Unii Europejskiej, z których miasto niemało czerpie. Szybkie postępowanie w temacie uzyskiwania dotacji spowodowały, że małopolska rozwinęła się o następne drogi, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, oraz nowe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne inwestycje nie są widoczne dla statystycznego obywatela. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie funkcjonują. Zwykle pomijamy nie związane z nami informacje. Statystycznemu obywatelowi miasta wydaje się, że w mieście zbyt mało się robi. Podczas gdy Kraków rozrasta się w każdym obszarze. Innowacje w obszarze gospodarki śmieciami, tworzeniu i unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to jedynie niektóre zmiany, jakie umożliwiają mieszkańcom bezpieczniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się też w zakresie możliwości kulturalnych. Moc miasta rośnie za pomocą takich obiektów jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. Te miejsca inspirują gości z innych krajów do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych działania nie obejmują tylko ścisłego centrum Krakowa, ale też są połączone z całym regionem. Z tej przyczyny zamiast narzekać tylko zauważyć innowacje w jakie obrósł Kraków.
Przyszłe lata – o ile uda się utrzymania tempa rozwoju – umożliwią miastu zostać wspaniałą stolicą małopolski.
Majchrowski